استاد حسین علیزاده شهروند افتخاری شیراز شد

اخبار

اهدای نشان مدالیون شهروند افتخاری شیراز به استاد حسین علیزاده در اختتامیه جشنواره موسیقی فارس

توسط شهردار شیراز در آئین پایانی دومین جشنواره موسیقی فارس و دهمین جشنواره گروه‌نوازی استان؛ افتخار شهروندی شیراز به استاد حسین علیزاده تقدیم گردید.،شهردار شیراز عنوان شهروند شیراز را با کسب اجازه از شهروندان این شهر به استاد حسین علیزاده تقدیم کرد.

حیدر اسکندرپور، شامگاه جمعه ١۶ آذرماه در آئین پایانی دومین جشنواره موسیقی فارس و دهمین جشنواره گروه‌نوازی استان ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، اظهار کرد: از شیراز سخن می‌گوییم، شهری که به پشتوانه تاریخی و داشته‌های فرهنگی خود پایتخت فرهنگی ایران زمین است.

وی افزود: شهر شیراز هم جسمش نقطه به نقطه و کوچه به کوچه و ساختمان به ساختمان بیانگر هویت ایران سربلند است و هم روحش بیانگر روح ایران زمین است.

شهردار شیراز با بیان اینکه هرکس در هر کجای دنیا سعدی و حافظ را به عنوان نماینده روح بلند ایرانی می‌دانند، خاطرنشان کرد: شیراز می‌تواند محل برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری کشور باشد.

اسکندرپور با اشاره به اینکه این رویداد در سطح استانی برگزار شده است، تصریح کرد: شیراز ظرفیت برگزاری رویدادهای در تراز بین‌المللی را دارد و ثروت مردم شیراز داشته‌های فرهنگی آنها است.

وی با بیان اینکه در شیراز نیاز نیست برای تولید اشتغال کارخانه بزنند، اضافه کرد: کافیست با نگاه متفاوت به حوزه هنری و فرهنگی در شیراز زمینه‌ای ایجاد شود که این شهر مرکز فرهنگ و هنر کشور باشد.

شهردار شیراز بیان کرد: شهرداری شیراز در برنامه‌هایی که در دستور کار دارد با نگاه ویژه به حوزه فرهنگی اجتماعی برای حرکت به این سمت دست تمام فعالان این حوزه را می‌فشارد و با آنها همکاری می‌کند.

اسکندرپور با بیان اینکه مردم شیراز از جنس هنر هستند و رنگ و بوی هنر دارند، عنوان کرد: جشنواره موسیقی فارس در دیاری برگزار شد که وادی موسیقی است.

وی با اشاره به اینکه استاد حسین علیزاده کسی است که به قول خودش از روزهای دور از کوچه پس کوچه‌های شیراز عبور کرد تا موسیقی این کشور را تعالی بخشد، اظهار کرد: موسیقی نینوای استاد علیزاده برای ایرانیان کاملا آشناست و با افتخار و به پاس خدمات بسیار موفق این بزرگ‌مرد به موسیقی ایران، و زحمات فراوانی که در عرصه موسیقی ایران زمین کشیده است افتخار شهروند شیراز به ایشان تقدیم می‌شود.

شهردار شیراز با بیان اینکه این استاد بزرگ با وجود اینکه افتخارات بزرگ بین‌امللی کسب کردند اما بیان کردند بزرگترین افتخارم این است که مهر و محبت ایرانیان نصیبم شده، گفت: به دلیل عشق و علاقه استاد علیزاده به شیراز به نمایندگی از مردم میهمان دوست شیراز، عنوان شهروندی شیراز عزیز به استاد هدیه می‌شود و امیدواریم این مرز و بوم از مردانی از جنس استاد علیزاده پر باشد.

استاد حسین علیزاده ، هنرمند بزرگ موسیقی کشورمان نیز در این آئین اظهار کرد: من حس می‌کنم یک بار دیگر متولد شدم و نتوانستم جلوی اشک خود را بگیرم.
وی با بیان اینکه صحبت سر این است که چرا من؟ و من افتخار می‌کنم که شهردار این شهر این همه از هنر و شهر هنرپرور خود درک دارد و یاد روزهایی می‌افتم که وقتی نشان شوالیه را گرفتم می‌دانستم که افتخارات بزرگتری نصیب من خواهد شد، تصریح کرد: امروز که شیرازی شدم باید بگویم بالاخره حق به حق‌دار رسید و این افتخار نصیب من شد.
این هنرمند موسیقی بزرگ کشورمان خاطرنشان کرد: من اولین فعالیت‌های موسیقی خود را از حافظیه و در شیراز شروع کردم و امشب دوباره در شهر زیبای شیراز متولد شدم و خوشحالم که شهروندان شیرازی من را به آغوش خود پذیرفتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کلیه فیلدها را پر کنید.

نظر
نام*
ایمیل*
وب سایت*