معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد: جشنواره‌ای که دارای ظرفیت‌ و نگاه آمایشی باشد، حمایت می شود

اخبار

سیّد مجتبی حسینی شامگاه جمعه ١۶ آذرماه در آئین پایانی دومین جشنواره موسیقی فارس با بیان اینکه جشنواره‌زدگی در هنر را دلیل این روزها می‌دانم، اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جشنواره‌هایی که بر مبنای ظرفیت‌ها و نگاه آمایشی شکل گرفته و اثربخشی دارد قدر می‌داند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره محور کار خود را توجه به کار گروهی می‌داند، خاطرنشان کرد: کار گروهی جز با همدلی پیش نمی‌رود و اگر این کیمیا در جمعی جان بگیرد کار گروهی هم به سامان می‌شود.

معاون وزیر ارشاد تاکید کرد: برای این جشنواره باید امتیاز ویژه قائل شد زیرا کار همدلانه در سرزمین همدلی ظهور می‌یابد و رفاقت بر رقابت در دیار فارس رجحان دارد.

حسینی با بیان اینکه یکی از رازهای آشکار شیراز برتری رفاقت بر رقابت است، تصریح کرد: این جشنواره می‌تواند به قدر خود بیفزاید چراکه همدلی در زمین، همدلی در زمان نیز اهمیت ویژه دارد.

وی با اشاره به اینکه فرزندان این مرز و بوم به جهانیان نشان دادند که با هم بودن را در قاب و قالب هنر جان می‌دهند، اضافه کرد: زمان سرشتی از هنر دارد و ترنم موسیقی بهانه ارجمند ماست و گرایش‌های موسیقی در این جشنواره در کنار هم ارائه شد و ناظران و داوران در قالب گروهی سختکوش و کاردان بدون تکیه بر بودجه دولت آن را برگزار کردند که نشان از عزم جزمشان در هنر دارد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنرمندان شیراز در سال‌های اخیر در عرصه هنر بالیده‌اند، عنوان کرد: شیراز می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای رویدادهای اینچنین باشد.

حسینی بیان کرد: انجمن موسیقی با همراهی بخش خصوصی می‌تواند در صحنه هنر فعالیت‌های درخشانی را شکل ببخشد و در صورت اهتمام و همراهی مسئولان درخشیدن دیگر بار نام شهرمان در آسمان هنر دور از انتظار نیست.

فراخوان جشنواره مردادماه امسال منتشر شد که۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و ۵۰ اجرا به بخش نهایی راه یافت که از ۹ تا ۱۶ آذرماه درتالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، به اجرای آثار خود پرداختند.

  

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کلیه فیلدها را پر کنید.

نظر
نام*
ایمیل*
وب سایت*